Інформація, що з’явилася в телеграм-каналах Одеського регіону вчора, 14 квітня, про нібито грошові побори в одному з сіл Кулевчанської ТГ, викликала великий резонанс. Масові перепости та гнівні коментарі буквально лавиною посипались на фігурантів «викривального посту». Про це повідомляє Бессарабия.UA.

При цьому жоден користувач чомусь не спромігся поцікавитися офіційними підтвердженнями заявлених фактів. Сама суть гучного посту зводиться до наступного: нібито щодня до села Кулевча (Кулівчанська ТГ) приїжджають «люди із саратського військкомату», мета яких – не мобілізація громадян, а «вручення їм повісток з подальшим вимаганням хабарів за т.зв. відстрочення». Автор «правдивого» посту навіть озвучує потрібні суми – від 500 до 1000 грн за вирішення питання «на місці», та 1000 доларів «у військкоматі». А от будь-яких підтверджень цим заявам, знову ж таки, жодних не надає.

Журналіст Бессарабия.UA вирішила розібратися в цій ситуації. Саме тому з проханням прокоментувати ситуацію звернулася до начальника першого відділу Білгород-Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, підполковника Ігоря Олександровича Скрипника.

У короткій телефонній розмові військовий надав досить чітку відповідь: «Написане у телеграм-каналі – провокація, яка направлена на дестабілізацію нашої роботи, на провал у забезпеченні армії у цей надскладний для нашої держави час мобілізаційним людським та транспортним ресурсами».

Також підполковник додав, що: «У зв’язку з тривалою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України Указами Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», від 14.03.2022 року № 133/2022 «Про продовження строку воєнного стану в Україні», Перший відділ Білгород-Дністровського РТЦК та СП переведено на штати воєнного стану, що передбачає розгортання роти охорони на території відповідальності відділу, а це п’ять територіальних громад на території колишнього Саратського району. Мобілізаційні завдання виконуються на належному рівні та відповідно до планів».

В ході бесіди Ігор Олександрович неодноразово підкреслював, що військовослужбовці спільно з поліцією проводять оповіщення військовозобов’язаних громадян по всім селам на території відповідальності відділу. «Але грошові винагороди чи хабарі ніхто з них ніколи не вимагав»впевнений військовий.

Від редакції додамо, що Скрипник Ігор Олександрович – бойовий офіцер, який  неодноразово брав участь у бойових діях: у 2014 р. брав  участь у бойових операціях в зоні АТО (сектор «М»), а 2016-2017 роках у складі 56-ї моторизованої бригади виконував бойові завдання на сході нашої держави на посаді начальника бойової підготовки бригади.

Від початку вторгнення російських окупантів на територію України наприкінці лютого, Ігор Олександрович організував на високому рівні розгортання роти охорони, забезпечив особовий склад бронежилетами та формою. Маючи серйозний досвід військової справи на передовій, він постійно навчає особовий склад бойовій підготовці та щотижня організовує навчальні стрільби.

Варто додати і те, що військовослужбовці  першого відділу Білгород-Дністровського районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки з впевненістю заявляють, що Скрипник – це офіцер, з яким не страшно йти у бій. Завдяки його зусиллям обстановка на території колишнього Саратського району зостається досить стабільною і проукраїнською. Напевно, саме цей факт і непокоїть проросійських колаборантів, які конче бажають бачити на українській землі «руській мір».