31 травня – це привід для кожного курця хоча б на один день відмовитися від цигарок.

Саме в останній день травня відзначається Всесвітній день без тютюну. Ініціативу щодо проведення заходів та акцій, пов'язаних з відмовою від куріння, проявила Всесвітня організація охорони здоров'я. Перший такий день пройшов в 1988 році з метою звернення уваги людей на ту шкоду, яку завдає людському здоров'ю куріння. Паління тютюну відноситься до числа найбільш поширених шкідливих звичок в більшості країн світу. У деяких з них число курців на порядок вище, ніж кількість  людей що не палить. Саме тому Всесвітня організація охорони здоров'я розробила заходи для викорінення куріння в XXI столітті. І поява Всесвітнього дня без тютюну – це один із способів досягнення цієї мети.

Працівники Татарбунарської центральної районної бібліотеки за здоровий спосіб життя, та згодні з тим, що слід активно формувати суспільну думку, що засуджує куріння. Адже від того, який вибір зробить людина, залежить наше спільне майбутнє. Фахівці книгозбірні підготували та розповсюдили серед  мешканців міста тематичні листівки: «Тютюн – повільна отрута», й провели індивідуальні  бесіди «Здоров’я чи куріння – вибір за Вами!», в якій йшла мова про небезпеку паління, яке не тільки руйнує здоров’я курця, але й приводить до соціальних, екологічних та економічних негараздів в суспільстві.

Сьогодні – саме той день, коли можна підняти голос на захист здорового способу життя, чистого повітря, звільнення від тютюнового диму. Тож хочеться сказати тим, хто палить:  позбутися залежності важко, але завдяки наполегливості та бажанню кожен  зможете стати сильнішим за цигарку, та кинути палити. Якщо ви зірвалися, зберіть волю в кулак і починайте все спочатку.

Ніколи не здавайтесь! Бережіть своє здоров'я!