Організатором доставляння Організатором доставки  став Дитячий фонд ООН (UNICEF Ukraine) за підтримки уряду Італії. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Департамент охорони здоров’я Одеської обласної державної адміністрації.

Кожен рік в країні реєструють випадки сказу, у тому числі серед домашніх тварин. Цього року зафіксовано випадок смерті молодої жінки від цієї смертельної хвороби. Через те, що жінка не була вакцинована, вона загинула.

На жаль, ліків проти сказу не існує, у хвороби стовідсоткова летальність. Єдиний шанс запобігти розвитку хворобу після укусу твариною – екстрено вакцинуватись. Для того, щоб забезпечити необхідній запас вакцин проти сказу, й була організована її закупка та доставка із-за кордону.

Також на сьогодні Україна отримує вакцини від поліомієліту, дифтерії та правця, кору, краснухи та паротиту. Вакцини закуплені ЮНІСЕФ за кошти донорів – Агентства США з міжнародного розвитку (USAID Ukraine – USAID Україна, урядів Японії та Італії. Загалом понад 1,5 мільйона доз вакцин надходять у країну як гуманітарна допомога).

Окрім того, наприкінці серпня ЮНІСЕФ також почав поставку в Україну 30 автомобілів для транспортування вакцин в усі регіони країни. З трьох десятків машин 14 вже доставлено в обласні Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України.