Україна здобула своє перше “золото” на цьогорічному Мультиспортивному чемпіонаті Європи. В академічному веслуванні змагання у змішаній парній двійці виграли Світлана Богуславська та Ярослав Коюда. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Суспільне.

Світлана Богуславська та Ярослав Коюда – перші чемпіони Мультиспортивного Євро з України.

Українська двійка показала найкращий результат у попередньому заїзді з часом у 9.19.77 хвилини. А вже у фіналі покращила його до 8:53.72, здобувши свої перші титули чемпіонів Європи після срібних нагород у 2020 році.

В ексклюзивному коментарі для Суспільне Спорт перші українські чемпіони Європи в Мюнхені присвятили перемогу Збройним силам України, що продовжують давати відсіч російським окупантам на тлі повномасштабної війни.

“Морально було важко. Але зібралися, вийшли на бій, і ми це зробили. У 2018 році ми були третіми на чемпіонаті світу. Тиск був, але ми впоралися. Йшли до цього, тренувалися. Вдячні тренерам, що нам допомагали, фінансово. Ми наперед не думали. Просто налаштовували себе, що мусимо до кінця боротися, а вже як буде, так і буде.

Мої рідні всі в Україні, я вже більше пів року їх не бачу. Тільки на телефонному зв’язку”, – розповідає Світлана Богуславська.

Ярослав Коюда також поділився з виданням: “Дуже вдячні нашому старшому тренеру, В’ячеславу Загреблі, нашим особистим тренерам. Хочемо цю перемогу присвятити Україні, нашим захисникам із ЗСУ. Завдяки їм ми тут, є змога виступати на цій міжнародній арені. Наші рідні у безпеці, я живу у Слов’янську. Мої батьки виїхали, тому що дуже складна ситуація. Сподіваємося, що Україна переможе, віримо у наших захисників”.

Хто такі Богуславська та Коюда:

34-річні українські паравеслувальники, які представляють Дніпропетровську та Донецьку області.

Бронзові призери чемпіонату світу 2018 року. Коюда також був віцечемпіоном світу-2017 з іншою партнеркою Іриною Кириченко.

Срібні призери чемпіонату Європи 2020 року.

На Паралімпійських іграх-2020 у Токіо посіли четверте місце.