Віктор Медведчук, Тарас Козак, Андрій Деркач та Ренат Кузьмін вже не є громадянами рідної країни. Також у держрадників планують забрати мандати народних депутатів. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на Президента України  Володимира Зеленського.

За словами президента, якщо «народні обранці обирають службу не народу України, а вбивцям, які прийшли в Україну, то і наші дії будуть відповідними».

«На підставі матеріалів, які були підготовлені СБУ та Державною міграційною службою, та відповідно до Конституції нашої держави я ухвалив рішення про припинення громадянства чотирьох осіб: Деркача Андрія Леонідовича, Козака Тараса Романовича, Кузьміна Рената Равелійовича і Медведчука Віктора Володимировича», – пояснив Зеленський.

Тарас Козак є нардепом від “ОПЗЖ”, який втік у росію ще до початку війни, бо щодо нього в Україні порушили кримінальну справу через держзраду. Він причетний до схеми поставок вугілля з тимчасово окупованих територій Донбасу.

Віктор Медведчук також представник “ОПЗЖ”, який після початку повномасштабного вторгнення і поразки росіян на Київщині намагався покинути Україну, але його затримали українські правоохоронці. У 2020 році Медведчук через Козака передав Росії інформацію про розташування прихованого підрозділу ЗСУ. Згодом держзрадника вдалося обміняти на 200 українських полонених. Примітно, що за каденції Петра Порошенка, Медведчук і сам займався питанням обміну з окупантами. Після обміну зрадника помічали в окупованому Криму разом із дружиною, яка напередодні вторгнення втекла в росію.

Екснардеп Андрій Деркач, за даними СБУ, керував в Україні агентурною мережею генштабу рф, яка повинна була допомагати ворогу захопити країну. Наразі він перебуває у розшуку.

Ренат Кузьмін – нардеп “ОПЗЖ”, якому також повідомили підозру у держзраді через публікації в ЗМІ пропагандистських матеріалів. Раніше його підозрювали у відмиванні незаконно здобутого майна. Наразі Кузьміна розшукує ДБР.