автошколи

Згідно з новими правилами, сам процес навчання та складання іспитів розподілено на 2 етапи, а водіям, які отримують свої перші водійські посвідчення, будуть видаватись спочатку терміном лише на 2 роки. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Як розповів журналістові нашого видання директор ізмаїльської автошколи «АвтоМото-Драйв» Олексій Тимофійович Вахнован, до серпня 2022 року курси з кермування автотранспортом загалом тривали впродовж двох місяців. Учнів одразу навчали теоретичним знанням та водійській практиці. Після закінчення курсів учні складали іспити з теорії та практики, отримували свідоцтво, йшли до місцевого Сервісного центру МВС, складали іспит та отримували посвідчення.

Однак після 15 серпня на законодавчому рівні були внесені зміни у процес навчання та схеми складання іспитів, і тепер майбутнім водіям доводиться проходити два етапи навчання.

Спочатку учні реєструються на вивчення теоретичних знань, навчаються протягом 4 тижнів (в інших школах країни цей період може становити від 3 до 5 тижнів). Після навчання вони отримують свідоцтво та йдуть у Сервісний центр МВС і складають іспит з теорії.

Згідно з успішним складанням екзамену, учні знову реєструються в автошколі, але вже на навчання з практичного водіння автотранспортом, яке триває 5 тижнів. Після цього у школі вони складають іспит та отримують свідоцтво автошколи. Потім складають іспит з практики ще у Сервісному центрі МВС – і лише після цього вони отримують свої перші водійські права.

Як підкреслив Олексій Тимофійович, загалом ці нововведення вводяться для того, щоб, по-перше, наблизитись до стандартів ЄС – наприклад,  у європейських країнах учень автошколи не отримує допуску до практичного навчання, поки не пройде іспит з теоретичних знань. А по-друге, такий розподіл навчання не допускає можливість створення корупційних схем.

«Варто знати, що тепер перші водійські посвідчення таких категорій як А, A1, B, B1, C та C1 будуть видаватись водіям терміном на 2 роки. У народі їх називають «тимчасовими», але це не так. Посвідчення справжні та дійсні. Однак є нюанс: якщо впродовж цих двох років водій не має зафіксованих порушень ПДР або незначних порушень лише два, то у такому випадку людині просто подовжують ці права терміном на 30 років, без складання додаткових іспитів. Людина лише сплачує ціну за бланки в процесі подовження посвідчення. Але якщо водій має за два роки три та більше зафіксованих порушень правил дорожнього руху – то його відправляють на додаткові іспити, і тільки після успішного екзаменування водію подовжать його водійське посвідчення», – підкреслив Олексій Вахнован.

До речі, одним з плюсів нововведень є те, що навчатись людина може в автошколі, наприклад, в Ізмаїлі, а складати іспити в Сервісному центрі МВС вона може, наприклад, в Одесі, Києві, Львові – у будь-якому місті країни, де є Центр.

Окремо директор автошколи зупинився на питанні перескладання іспитів. Буває так, що людина не одразу вдало складає іспит.

«Нині кількість перескладань іспитів з теоретичних знань – без обмежень. А от з практичних навичок поки що є лише три спроби. Якщо ж майбутньому водію не пощастило і він тричі «завалив» іспит, то йому доведеться у такому випадку знову повертатись в автошколу та проходити іспит з практики. До речі, нещодавно у Києві збирали всіх директорів українських автошкіл, де презентували для розгляду чергову програму оновлення. Є можливість того, що кількість перескладань практичного іспиту можуть змінити з 3 спроб до необмеженої кількості – як і теоретичний», – розповів директор автошколи.

Наостанок Олексій Тимофійович Вахнован детально розказав, що конкретно в Ізмаїлі записатись в автошколу можна впродовж року, набір йде постійно, бо термін навчання є невеликим. Для запису в автошколу обов’язково необхідно надати паспорт (або посвідку на вид проживання в Україні), ідентифікаційний код та мати прописку на території України. До речі, для самих занять у школі прописка необов’язкова, але варто знати, що без неї людина не отримає допуск до складання іспиту.

Заняття проводять щодня, 5 разів на тиждень, загалом ввечері. Для окремих індивідуальних випадків є онлайн навчання, яке окремо обговорюється з викладачами та учнем.

«У нас є певний процент учнів, які обрали саме такий вид навчання – матері з маленькими дітьми або ж моряки, які записались на курси та раптово пішли у рейс. І мушу сказати, що незважаючи ні на що, процент успішного складання іспитів серед такої категорії учнів досить високий. Тож навчатись можна і потрібно у будь-якому випадку», – підкреслив Олексій Тимофійович Вахнован.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.