До організації незаконної діяльності причетний один із заступників держустанови. Високопосадовець налагодив механізм одержання неправомірної вигоди від учасників виконавчих проваджень за «прискорену» процедуру зняття арешту з особистого майна. Про це повідомляє Служба безпеки України, передає Бессарабія.UA.

Як розповідають у правоохоронному відомстві, схема передбачала, що гроші з людей мали вимагати державні виконавці. Вони ж повинні були передавати кошти у вигляді щомісячної «данини» через своїх безпосередніх керівників.

Загальний обсяг поборів з кожного підпорядкованого начальника структурного підрозділу становив понад 1 тис. дол. США в місяць.

Організатор оборудки забирав собі половину від встановленої премії для підлеглих, яку вони отримують за стягнутий з порушника виконавчий збір.

З метою приховування незаконної діяльності, чиновник залучив свого знайомого як «посередника» для передачі грошей.

Обох зловмисників затримано в Одесі під час одержання чергової суми неправомірної вигоди.

Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України. Затриманим повідомлено про підозру та вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Раніше правоохоронці задокументували незаконну передачу фігурантам ще майже 200 тис. у гривневому еквіваленті.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває, приймаються заходи для встановлення всіх обставин протиправної діяльності.