Одеські митники спільно з Департаментом по боротьбі з контрабандою та порушеннями митних правил блокували схему щодо ввезення майже 22,5 т креветок під виглядом гуманітарної допомоги. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську митницю.

Вантажівка з еквадорськими морепродуктами прибула поромом у пункт пропуску “Орлівка”.

У поданій до митного оформлення Декларації про перелік товарів, що визнаються гуманітарною допомогою, було заявлено, що товар, загальною вартістю 138 тис. дол. США, прямує на адресу благодійної організації.

При цьому, у наданому водієм інвойсі зазначалось, що одержувачем 22 400 кг заморожених креветок є комерційне підприємство, яке спеціалізується на імпорті морепродуктів.

Більш того, під час митного огляду кабіни водія одеські митники знайшли ще один пакет товаросупровідних документів з відмітками про проходження митних процедур.

Це є наочним свідченням того, що дана партія товару прямувала на адресу комерційної організації, а не благодійного фонду.

Наразі керівництво фонду офіційно повідомило, що морепродукти з Еквадору не замовляли та відповідно не очікують.

За фактом надання до митниці документів зі свідомо неправдивими відомостями з метою уникнення сплати митних платежів складено протокол про порушення митних правил за ознаками статті 483 Митного кодексу України.

Партію креветок, митна вартість яких складає понад 5 млн грн, вилучено.