Досудове розслідування у кримінальному провадженні стосовно двох мешканців міста Білгород-Дністровський Одеської області, які незаконно привласнили у Затоці землі рекреаційного призначення, завершено. Обвинувачення з відповідними матеріалами скеровано до суду. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу Одеської обласної прокуратури.

Слідством встановлено, що зловмисники протягом 2020-2021 років шахрайським шляхом заволоділи чотирма земельними ділянками в курортній зоні селища Затока загальною площею 0,22 га вартістю майже 3,7 млн гривень.

В змові діяли двоє місцевих громадян віком 44-х років, один з яких – інженер-землевпорядник.

Чоловіки виготовили фіктивну технічну документацію на уявні дачні будинки, які нібито звели на земельних ділянках Затоківської селищної ради, де насправді розташована база для відпочинку та оздоровлення населення «Гідротехнік» Державного агентства водних ресурсів України. З підробленими документами зловмисники пройшли всі інстанції для того, щоб приватизувати землі під вигаданими спорудами.

Дії фігурантів кваліфіковано за кількома статтями Кримінального кодексу України:

  • одного: за ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 358 (пособництво у підробленні офіційного документа, який видається та посвідчується установою і який надає права, з метою його використання останнім, вчинене за попередньою змовою групою осіб), ч. 4 ст. 358 (використання свідомо підробленого документа), ч. 4 ст. 190 (заволодіння правом на майно шляхом обману (шахрайство), вчинене за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України;
  • другого: за ч. 3 ст. 358 (підроблення офіційного документа, який видається та посвідчується приватним підприємцем з метою використання його іншою особою, вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб), ч. 4 ст. 358 (використання свідомо підробленого документа), ч. 5 ст. 27 ч. 4 ст. 190 (пособництво у придбанні права на майно шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно за попередньою змовою групою осіб в особливо великих розмірах) КК України.

Максимальне покарання, яке може загрожувати зловмисникам, відповідно до санкцій зазначених статей, – позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.