Організоване злочинне угруповання, яке діяло під керівництвом Департаменту міграційної поліції Національної поліції України та займалось «кришуванням» проституції в Києві та інших регіонах країни, нейтралізовано. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Службу безпеки України.

Високопосадовці налагодили масштабні протиправні схеми, прикриваючи діяльність розгалуженої мережі місць розпусти, за що щомісячно отримували понад 50 млн грн.

Затримано заступника начальника Департаменту міграційної поліції, керівника відділу профільного підрозділу столичної поліції та ще дванадцятьох учасників угруповання.

Вони створили мережу спеціалізованих груп у месенджерах, в яких «адміністратори» підшукували громадянок для надання інтимних послуг за гроші, у тому числі «ескорту».

Для такої роботи підбирали дівчат віком від 18 до 30 років з вразливим психоемоційним станом.

Сутенери пропонували їм «поїздки» до клієнтів у різні області України, а також відправляли за кордон.

Вартість «послуг» становила від 500 до 10 тис. дол. за ніч.

У межах кримінального провадження правоохоронцями проведено понад 30 обшуків за адресами перебування фігурантів, зокрема в адміністративних будівлях Національної поліції України.

На підставі зібраних доказів більше ніж 20 особам повідомлено про підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією);
  • ст. 302 (створення або утримання місць розпусти);
  • ст. 303 (сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією).

Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.

Триває розслідування, метою якого є притягнення до відповідальності всіх осіб, причетних до діяльності злочинного угруповання.