компромат

Чоловік отримав «компромат» на одне з сільськогосподарських підприємств, та вимагав 600 тисяч доларів за «мовчання».  Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську обласну прокуратуру.

Керівник одеського відокремленого підрозділу однієї з «антикорупційних» громадських організацій      вимагав в керівника сільськогосподарського підприємства регіону 600 тисяч доларів США за неоприлюднення відомостей про нібито незаконну реорганізацію підприємства та іншу дискредитуючу потерпілого інформацію.

Намагаючись психологічно тиснути та шантажувати директора, обвинувачений з серпня 2021 року неодноразово звертався до правоохоронних органів зі скаргами та вимогою ініціювати перевірку обставин реорганізації підприємства.

Крім того, під час особистих зустрічей з потерпілим громадський діяч повідомив про наявність в нього нібито компрометуючих матеріалів, розголошення яких викликало б суспільний резонанс та вплинуло на його репутацію.

Поряд з цим, голова громадської організації зауважив, що потерпілому вигідніше «відкупитися», адже у випадку оприлюднення так званого «компромату», він зазнає значно більшої шкоди. При цьому, неодноразово погрожував фізичною розправою та залишенням без засобів до існування.

Враховуючи усі факти справи, прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно керівника одеського відокремленого підрозділу громадських організацій за фактом вимагання (ч. 2 ст. 189 КК України). Підсудному загрожує від трьох до семи років позбавлення волі.