У міжнародному експрес-відправленні документального характеру, яке прямувало із Києва до США, українські митники виявили 210 монет з білого металу з ознаками старовини. Про це інформує Державна митна служба України, передає Бессарабія.UA.

Відповідно до декларації, за кордон прямували документи з нульовою  вартістю, у зв’язку з чим у пакунку не повинні були перебувати інші сторонні речі.

Проте замість задекларованих ділових паперів у міжнародному відправленні знаходився поліетиленовий пакет з монетами різного розміру, які розміщувалися в окремих герметичних комірках.

Округлі монетки знаходилися кожна в окремій комірці, а монети неправильної форми – по декілька.

Як повідомляють у головному митному відомстві, за попередніми даними, виявлені округлі монети різного рівня збереженості та ваги діаметром до 1,7 см подібні до давньоримських денаріїв різних часів, на яких зображені профілі як божеств, так і римських правителів.

Монети ж неправильної форми – дрібніші, діаметром близько 1,2 см. Ці монети подібні до акче часів Кримського ханства. Характерною особливістю акче був знак у формі тризуба, що зараз є основою герба кримських татар.

Під час перевірки відправлення митники звернули увагу, що відправником зазначена жінка з дивним прізвищем, схожим на вигадане. За зазначеними відправником контактними даними його особу встановити не вдалося.

Українські митники запобігли незаконному вивезенню з України монет, які можуть становити культурну та історичну цінність. Виявлена нумізматична колекція за кордон вже не потрапить.

Монети тимчасово передано на склад митниці. На них чекає ґрунтовна експертиза, яка визначить їх цінність.