В умовах аварійних відключень об’єктів критичної інфраструктури та з метою зменшення навантаження на енергосистему країни одним із пріоритетних факторів, що впливає на оптимізацію споживання електроенергії, є використання енергозберігаючого електрообладнання, в першу чергу, такого поширеного як лампочки. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Держпродспоживслужбу.

Більшість сучасних споживачів знайомі зі світлодіодним лампочками. Основні переваги цих приладів полягають в споживанні малої кількості електричної енергії, в безпечному функціонуванні для здоров’я людини (відсутні ртуть і важкі метали), а також достатньою тривалістю роботи (в середньому близько 30 тис. год.). Придбати світлодіодні лампи можна як в магазинах, так і через інтернет-сайти. Лампочки бувають різних розмірів, форм, типів цоколів. Розглянемо важливі моменти, на які слід звернути увагу при покупці.

Яскравість (світловий потік)

Якщо яскравість звичайної лампи розжарювання вимірюється у ватах (W, Вт), то у світлодіодів світловий потік вимірюється в люменах (Lm, лм). На значення цього числа потрібно звертати увагу, коли купується світлодіодне обладнання. Конструкція світлодіодів має особливість – дуже вузький кут світлового випромінювання (близько 120 градусів), тому такі прилади найкраще використовувати для акцентного освітлення, наприклад, робочого місця або у світильнику.

Дизайн лампи

При виборі світлодіодної лампи цоколь – це важлива складова освітлювального прибору, який рекомендується перевірити. Він повинен бути добре закріпленим, а не хитатися. Маркування цоколя і патрона повинні збігатися.

Світлодіод являє собою кристал з напівпровідника. Для його охолодження передбачені алюмінієві радіатори. Якщо радіатор буде обраний неправильно, то прилад швидко зламається. Тому необхідно звернути увагу на радіатор при покупці світлодіодних лампочок.

Блок живлення

Для хорошої роботи світлодіодних лампочок необхідний якісний блок живлення. Він за розмірами може бути досить великим через використання в ньому електролітичних конденсаторів. Економія місця і засобів в джерелах живлення призводить до нестабільної роботи лампочок.

В якісних світлодіодних лампах мерехтіння відсутнє. Перевірити збірку і функціонування джерела живлення споживачеві досить складно, тому рекомендується зупиняти свій вибір на товарах відомих виробників, назва яких має бути зазначена на упаковці. Якщо товар імпортовано, то обов’язково зазначається назва та адрес імпортера.

Період роботи та гарантія

У середньому світлодіодні лампочки функціонують від 35 тис. до 50 тис. год. Перевірити, скільки працюватиме прилад, відразу неможливо. Тому рекомендується купувати прилади відомих і популярних виробників, які дають гарантію на лампочки 2-3 роки, а деякі навіть 5 років. У цьому випадку буде велика ймовірність, що якість збірки лампочки відповідає необхідним нормам і стандартам.

Передача кольору

Індекс передачі кольору (CRI) показує видимість інших кольорів при світінні лампочки. Він може змінюватися від 0 до 100. Світлодіодні лампочки характеризуються допустимою для очей людини передачею кольору (CRI вище значення 80).

Рекомендуємо споживачам перед придбанням електричних лампочок уважно вивчити інформацію, яку розміщує виробник, а також перевірити наявність енергетичної етикетки, де вказаний клас енергоефективності.