В Одеській області тривають відключення світла, пов’язані з дефіцитом електроенергії після атаки рф 14 січня. НЕК Укренерго щодня встановлює операторам системи розподілу ліміт на споживання електроенергії для збереження роботи енергосистеми. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням ДТЕК.

Протягом останнього тижня Одеській області доводять на день ліміт споживання електроенергії близько 625 МВт. Це − 48% від потреби всієї області. Для нормальних умов роботи енергосистемі потрібно 1295 МВт. Нічний ліміт доводять в середньому 440 МВт. Це − 34% від потреби області.

Через такі ліміти в Одеській області вночі з 00:00 і до 07:00 застосовуються екстрені відключення світла. Вдень з 07:00 до 00:00 − графіки стабілізаційних відключень.

Доведений ліміт розподіляється між трьома ключовими категоріями споживачів: побут, промисловість та критична інфраструктура.

За умов вищезазначеного ліміту на потреби критичної інфраструктури спрямовується 312,5 МВт потужності (25%), на промисловість, яка виконує важливі функції та не може зупиняти виробничі процеси, − 105 МВт (8%). На потреби населення та бізнесу лишається близько 208 МВт потужності (15%).

Такий ліміт дозволяє ДТЕК Одеські електромережі застосовувати для побутових споживачів графік стабілізаційних відключень: 3 через 6 (3 години зі світлом та 6 – без).

За формування лімітів для кожної області відповідає НЕК Укренерго. Контролює доцільність цих прорахунків для кожної області – Міністерство енергетики. Головна задача оператора системи розподілу – дотримуватися доведених лімітів задля збереження роботи енергосистеми в умовах дефіциту електроенергії.

Для забезпечення побутових споживачів Одеської області світлом більш, ніж 6 годин на день, мають бути переглянуті підходи до формування лімітів на рівні Міністерства та НЕК Укренерго.