громадянство україни

Вчора, 21 березня, Верховна Рада України прийняла у цілому законопроєкт №7606 «Про внесення змін до Законів України “Про громадянство України” та “Про забезпечення функціонування української мови як державної” щодо умов прийняття до громадянства України». Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Офіційний вебпортал Парламенту України.

Вказаний законодавчий акт підтримав 281 народний депутат. Ним встановлено обов’язкове складання іспиту іноземцями та особами без громадянства, у випадку набуття громадянства України.

Йдеться про іспити з основ Конституції України, історії України та рівень володіння державною мовою.

Претенденти на набуття громадянства України мають два роки на проходження зазначених іспитів з моменту подачі письмового зобов’язання про їх складання, інакше така особа втрачає громадянство.

Складання іспитів з основ Конституції України, історії України здійснюється у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Закон також зобов’язує претендентів на громадянство володіти державною мовою відповідно до рівня, визначеного Національною комісією зі стандартів державної мови.

Разом з тим, вимоги щодо складання іспитів не поширюються на дітей, які приймають громадянство України, а також на осіб, які мають стійкі психічні, інтелектуальні порушення, що підтверджено відповідними медичними висновками.