Цьогорічна зима пройшла без сильних морозів, а рання весна – без заморозків, тому роботи були розпочаті, як тільки дозволили погодні умови. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Родіона Абашева.

Цього року спостерігається низька кількість опадів – взимку снігу майже не було, землі не вистачає вологи. При нормі опадів в осінньо-зимовий період у 150-200 мм випало близько 60-80 мм, залягання вологи від 30 до 40 см є, а для більш-менш гідного врожаю потрібні дощі. Тому аграрії працюють з надією на опади.

З урахуванням наявного дефіциту вологи виноградники перезимували добре там, де проводився полив, і не дуже там, де його нема. Щоб закрити втрати вологи культивація проводиться максимально швидко (земля ущільнилася, і якщо її не культивувати, вона розтріскується).

Озимих культур було посіяно 54 465 га, а зійшло 51 996 га. Зима була не суворою, тому сходи озимого ячменю та озимої пшениці є.

Крім того, в Ізмаїльському районі почалася культивація, підготовка та сівба соняшника. Посів ярого ячменю, який було розпочато у лютому, вже закінчується.

Невдовзі, на початку або у середині квітня, почнеться сівба кукурудзи.

Аграрії налаштовані позитивно і сподіваються, що все буде гаразд, навіть при тому, що ціни на добрива не витримують критики, а надії на опади примарні.

Оптимізм зміцнює те, що «зерновий коридор» працює, насіння є у потрібній кількості, ціни на паливо стабільні та прийнятні (торік дизпаливо закуповували по 50-60 гривень, цього року – близько 37 – 36 гривень за рахунок зменшення ПДВ та нульового акцизу).

Важливо й те, що без збоїв працює механізм бронювання сільгосппрацівників: в умовах повномасштабної агресії росії проти України аграрії мають впевненість, що буде кому обробляти землю, вирощувати і збирати врожай.