Волонтери благодійного фонду Save Ukraine повернули до дому 16 дітей 8–17 років, яких окупанти депортували до росії або відправили до тимчасово окупованого Криму нібито “на відпочинок” у табори. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Save Ukraine.

Дітям довелося бути в розлуці з батьками по кілька місяців. А декому – майже рік. За цей час малеча могла тільки іноді спілкуватися з мамами, або переписуватися.

«Повернути дітей додому було нелегко. Спочатку їх потрібно було знайти, провести підготовчу роботу, доїхати туди. А потім владнати ситуацію вже на місці, оскільки керівництво таборів постійно чинило опір мамам та вигадувало якісь відмовки, щоб не дати дітям повернутися в Україну. Коли ситуацію нарешті вирішили, виникла ще одна перепона: нашу групу не випускали російські прикордонники зі своєї території. Тож, лише на латвійському кордоні нам разом з дітьми вдалося виїхати з росії», – розповіли волонтери організації.

Це вже третя вдала операція Save Ukraine щодо порятунку дітей, яких росія примусово депортувала на свою територію. Волонтери будуть працювати й надалі, аби усі діти повернулись додому.