Кабінет Міністрів України ухвалив постанову «Про заборону вивезення товарів з України на митну територію російської федерації». Відповідне рішення Уряд прийняв на засіданні 27 вересня. Про це інформує Міністерство економіки України, передає Бессарабія.UA.

Постанова передбачає заборону вивезення за межі митної території України товарів за зовнішньоекономічними контрактами, торговельною або країною призначення яких є російська федерація.

Даний законодавчий акт буде діяти до дня припинення або скасування воєнного стану та припинення застосування рф недружніх дій проти України.

«Санкції – це засіб не лише реагування на військову загрозу, а й упередження агресії у майбутньому… З початку війни експорт товарів до рф де-факто було зупинено. Тепер це закріплено і на правовому рівні», – повідомила Перший віцепрем’єр-міністр України – Міністр економіки Юлія Свириденко.

«Ця постанова – ще один з багатьох інструментів економічного впливу», – підкреслила Свириденко.

У Мінекономіки розповідають, що за прогнозами Уряду таке рішення не буде мати негативних економічних наслідків.

Ембарго на експорт допоможе українським компаніям, що мали контрактні зобов’язання перед суб’єктами рф, встановити юридичну чіткість у питанні невиконання контрактів. І тепер вони зможуть сконцентрувати активність на інших ринках.