Вчора, 14 серпня, у Верховній Раді України за № 7668 зареєстровано проєкт Закону «Про внесення змін до розділу ХХ “Перехідні положення” Податкового кодексу України щодо ставок акцизного податку». Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Ініціатором цього законопроєкту є Кабінет Міністрів України.

Уряд пропонує встановити на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, ставки акцизного податку на бензини моторні, важкі дистиляти та інші нафтопродукти, скраплений газ, бутан, ізобутан в розмірі 100,00 євро за 1000 літрів.

Ухвалення цього законодавчого акту пов’язано з необхідністю подолання суттєвого дефіциту коштів для виконання боргових зобов’язань за запозиченнями, залученими державою або під державні гарантії на розвиток мережі автомобільних доріг загального користування, для фінансування дорожніх робіт з метою забезпечення утримання мережі автомобільних доріг загального користування державного значення у належному технічному стані, а також проведення аварійно-відновних робіт на ділянках доріг та штучних спорудах, що зазнали руйнувань та пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації.