У Верховній Раді України зареєстровано проєкт Закону № 8090 «Про внесення змін до Закону України “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей” щодо належного відзначення внеску захисників і захисниць України у забезпечення оборони України, захист безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України». Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Офіційний вебпортал парламенту України.

Проєктом законодавчого акту пропонується внести зміни до статей 8 та 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».

Зокрема, пропонованими змінами передбачається що час проходження служби військовослужбовцями (резервістами, військовозобов’язаними, добровольцями Сил територіальної оборони) під час участі ними у заходах щодо забезпечення оборони України, захист безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, зараховується до вислуги років, вислуги років для призначення пенсій, стажу роботи, а також до стажу державної служби таких осіб на пільгових умовах з розрахунку один місяць служби за три місяці.

Крім цього, пропонується надати військовослужбовцям право виїзду за кордон з метою провідати кровних рідних або по шлюбу членів сім’ї шляхом вже передбаченої у чинному законодавстві додаткової відпустки для військовослужбовців під час воєнного стану.

Також положеннями законопроєкту визначено порядок надання військовослужбовцям зазначеної відпустки.

Ініціаторами законопроєкту є 14 народних обранців на чолі із нардепом, заступником голови Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики Сергієм Рудик.