Минулого тижня відбулось онлайн засідання комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Суворовської селищної ради Ізмаїльського району Одеської області. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Ізмаїльську районну державну адміністрацію.

На засіданні були присутні 15 членів комісії: заступник голови Суворовської селищної ради, начальник відділу освіти, молоді, спорту та культури Суворовської селищної ради, старости старостинських округів громади, вчителі з української мови та історії України закладів загальної середньої освіти громади, депутати Суворовської селищної ради та залучені експерти Дмитро Петков – головний спеціаліст відділу охорони об’єктів культурної спадщини Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА, Іван Капсамун – журналіст газети «День», представник Спілки гагаузів в Україні.

Експерт з Департаменту культури ОДА розповів, що, з урахуванням нинішнього часу, Міністерство культури та інформаційної політики рекомендує відокремити український культурний простір від варварського російського та прагне позбутись асоціацій з державою-терористом. Тому практика декомунізації виявляється досить позитивною, щоб її продовжити та розширити до дерусифікації. Робити це необхідно лише згідно з певними законодавчими процедурами (відповідно до Законів України «Про географічні назви» та «Про державну мову»).

Представник спілки гагаузів Іван Капсамун запропонував, щоб у процедурі перейменування вулиць виконавці дотримувались принципу автентичності стародавніх назв і враховували імена відомих мешканців чи історичних постатей громади. Він підкреслив, що це дуже важливо для сіл з компактним проживанням національних меншин, аби не позбутися своїх коренів та своєї історії.

Член комісії (юрист за фахом) зауважив, що відповідно до законодавства перейменування об’єктів топоніміки здійснюється після громадських обговорень, тому до депутатів Суворовської селищної ради необхідно звернутись з пропозицією розроблення Положення про громадські слухання.

Після обговорення переліку вулиць, населених пунктів громади, які необхідно перейменувати, було ухвалено наступний список вулиць:

с. Нова Покровка – вулиці Дружба, Мира (приведення у відповідність до стандартів українського правопису);

с. Острівне – провулок Пушкіна (перейменування);

с. Приозерне – вулиці Пушкіна, Родина, Суворовська (перейменування);

с. Старі Трояни – вулиці Кутузова, Першотравнева, Кагульська (перейменування);

смт Суворове – вулиці Чкалова, Кутузова, Мічуріна, Тимошенко, Суворова, Колгоспна, Першотравнева (перейменування).

Про проведення громадських слухань (дата, форма проведення та інше) буде оголошено додатково на офіційному сайті Суворовської селищної ради, офіційній сторінці Суворовської селищної ради у соціальній мережі Фейсбук та у вайбер спільнотах.