Понад 10 років у дельті Дунаю не чули крик пугачів – вони покинули регіон. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Rewilding Ukraine.

Перший випуск птахів Rewilding Ukraine організував у 2019 році. Тоді у дику природу повернувся тільки один птах, що народився в Одеському зоопарку, фахівці якого мають великий досвід розведення пугачів у неволі. Наслідки його життєдіяльності свідчили про те, що птах успішно перезимував в українському Придунав’ї. Наступного року дельта Дунаю вітала вже трьох новачків. Відомо, що двоє з цих птахів оселилися у румунському заповіднику.

У вересні 2021 року у рамках програми реінтродукції цього дивовижного виду птахів у дику природу фахівці Rewilding Ukraine, Дунайського біосферного заповідника та Одеського зоопарку випустили у заповідній українській дельті Дунаю 6 молодих пугачів.

Планувалось щороку випускати по декілька молодих осіб, аби вони прижилися та почали гніздуватися у дельті Дунаю. До 2024 року було заплановано випустити у дику природу 20 пугачів, аби ті обрали собі домівку на заповідній території – в Україні, Румунії або Молдові.

Загалом за три роки в рамках програми реінтродукції виду у регіон у Дунайському біосферному заповіднику було випущено в дику природу 10 молодих птахів.

Нещодавно румунський туристичний оператор Delta Dunarii Ultima Frontiera – розповіли, що територіальний крик пугача знову чути в дельті.

За допомогою цього крику пугач окреслює свою територію та запрошує самку до гніздування. Це означає, що принаймні деякі птахи прижилися на новій території й популяція цього важливого хижака у дельті Дунаю може знову відновитися.

Зараз Rewilding Ukraine шукає молодих пугачів для продовження програми повернення цього ключового виду до регіону.

Зазначимо, популяція пугача зникла у Придунав’ї та значно зменшилася на інших територіях України внаслідок зникнення місць існування, цілеспрямованого знищення диких птахів у 60-ті роки ХХ століття, зіткнення з ЛЕП та інших причин. Це призвело до того, що останній раз пугача бачили в дельті Дунаю ще 10 років тому. Внаслідок порушення харчових ланцюгів і біологічного балансу почали страждати інші види тварин.