Сьогодні, 5 жовтня, відбулася виїзна нарада робочої групи, члени якої розглядали питання щодо екологічного стану та примусового поповнення озер Придунав’я з річки Дунай. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Ізмаїльську району державну адміністрацію.

Проблема зі станом водойм в Одеській області сформувалась вже давно, і з кожним роком через певні причини лише ставала гіршою. Керівництво області та районів Одещини шукали різні способи вирішення цих питань. Наприклад, наприкінці літа була спроба вирішити проблему примусовим наповненням водою озер Катлабух та Китай. Для цього були виділені необхідні кошти.

Однак останній огляд озер показав, що спроба не дала бажаних результатів, і потрібні нові рішення.

Тому під час сьогоднішньої виїзної наради були обговорені основні проблемні питання щодо примусового поповнення насосною станцією «Репіда» Ізмаїльського управління водного господарства оз. Ялпуг з річки Дунай.  Робоча група розглянула різні варіанти розв’язання питання поповнення оз. Ялпуг. Були детально проаналізовані всі плюси та мінуси можливих варіантів вирішення проблем водосховищ та водойм Придунав’я з врахуванням можливості розконсервування насосної станції «Репіда», термінів виконання поставленого завдання  та впливу воєнного стану на ситуацію.

Наостанок додамо, що питання відновлення, ремонту насосних станцій, розчищення каналів для примусового поповнення озер знаходяться на контролі обласної державної (військової) адміністрації.