обласний турнір акробатика

В змаганнях взяли участь близько 100 спортсменів різних вікових груп. Серед них – команди ДЮСШ з Сарати, Арцизу, Білгород-Дністровського та Березівки. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Масштабний захід був присвячений 201-й річниці заснування смт Сарата. Змагання відбувались у спортивній залі початкової школи смт Сарата на минулих вихідних. Перед початком змагань для надання настрою перед спортсменами виступили з привітальним словом представники місцевого керівництва громади та навчального закладу, а також хореографічний колектив Саратського селищного будинку культури «Фаворит».

Як розповів журналістові Бессарабія.UA головний суддя змагань, лауреат міжнародних конкурсів артистів цирку, майстер спорту зі спортивної акробатики, тренер-викладач Євген Феліксович Захаров, позмагатись за призові місця приїхало близько сотні хлопчиків та дівчат віком від 7 до 16 років.

«З початком повномасштабного вторгнення будь-які змагання, звісно, не проводились з міркувань безпеки. Але вже зараз ми маємо таку можливість, тим більше, що поруч з нашою залою, де відбуваються спортивні змагання, є обладнане сховище – там можуть перебувати спортсмени з тренерами та вчителями під час повітряної тривоги», – розповів Євген Феліксович.

Учасники турніру змагались у декількох номінаціях:

  • вправи без партнерів;
  • юний акробат;
  • жіночі пари;
  • чоловічі пари;
  • змішані пари;
  • жіночі групи.

«Варто зазначити, що конкретно у Сараті заняття зі спортивної акробатики почались лише  з 2018 року, і тому можна сказати, що акробатика у селищі ще молода. На самому початку я викладав акробатику по району, від Дитячого будинку творчості. Тоді у мене було близько 90 учнів. Але потім через реформи БДТ було закрито. Мені на 65 році життя довелось вступити до вишу, аби мати змогу викладати акробатику далі. Зараз я – магістр з фізичної культури і спорту, працюю конкретно у Саратській ДЮСШ. Нині у мене 34 учні у трьох групах. Багато дітей через вторгнення поїхали за кордон, тому, звісно, учнів стало менше, і номінацій, в яких могли виступити акробати Саратської ДЮСШ, теж менше. Адже для навчання і тренування потрібен час», – підкреслив пан Євген.

Тренер розповів, що на сьогодні він на безоплатній умові проводить тренування з зовсім маленькими дітками, віком 3, 4 та 5 років. Такі заняття обов’язково проходять під наглядом батьків малюків, і деякі з вихованців навіть мали змогу виступити на обласному турнірі.

«У кожному виді спорту є свій віковий критерій. В акробатиці мають дозвіл виступати на змаганнях учасники віком від 7 років. Однак ці малюки теж вже мають, що показати. Тому окремо для них я зробив програму, у якій вони виступили на турнірі – у захваті були і діти, і батьки, і глядачі. А для самих юних акробатів це дуже гарний досвід виступу!» – зазначив Євген Захаров.

В результаті змагань спортсмени досягли наступних результатів:

  • спортсмени Саратської ДЮСШ завоювали 7 золотих, 5 срібних та 5 бронзових медалей;
  • арцизькі акробати повезли додому 5 золотих, 5 срібних та 2 бронзові нагороди;
  • спортсмени з Березівки отримали 8 золотих, 3 бронзових та 1 срібну медаль;
  • акробати з Білгорода-Дністровського завоювали 13 золотих, 3 срібних та 3 бронзові медалі.

У розмові з журналістом Євген Захаров неодноразово підкреслював, що сьогодні порівнювати акробатику ДЮСШ з різних районів неправильно, адже у кожної школи своя статистика.

«Акробати з Білгорода-Дністровського загалом дуже сильні. У них гарна школа і декілька тренерів з акробатики. А, наприклад, у нас чи в Арцизі лише один тренер, в Березівці два тренери, і сама акробатика викладається не так давно, як в Аккермані. Тому звісно і рівень виконання різний, адже не у всіх номінаціях могли представити своїх вихованців тренери. Наприклад, у мене до початку повномасштабної війни були учні, які могли виступати у номінації «чоловіча пара». Але змінились життєві обставини, і у нас поки немає такої кількості хлопчиків, а в інших школах є», – пояснив тренер.

Варто зазначити, що учасники турніру були дуже раді виступити на ньому.

«Я помітив, що хлопчики та дівчатка дуже підтримували один одного на виступах, і неважливо було, з якої команди вони – не було заздрощів, були лише переживання та підтримка. Це дуже важливо! Певний проміжок часу діти були без змагань, а це негативно впливає на спортсменів. Їм потрібно показувати свої досягнення, бачити, що вміють інші, намагатись бути кращими. Тому, коли ми отримали дозвіл на проведення турніру, я почав дзвонити тренерам з інших ДЮСШ області. Вони дуже зраділи такій нагоді», –  розповів тренер.

Євген Феліксович Захаров зазначив, що незважаючи на деякі незручності у побутовому плані (відсутність окремих роздягалень та ін.) та повітряну тривогу у день проведення турніру, захід все одно відбувся, і головну мету свою виконав.

«Всі виступи юних спортсменів були цікаві та яскраві. Переможців ми нагородили грамотами й медалями голови селищної ради та директора Саратської ДЮСШ. Ми дуже сподіваємось, що такого масштабу турніри у нас будуть проходити ще не один раз. Нас вже запросили 31 березня виступити на змаганнях юнацьких розрядів у Березівці, а 8 квітня – на щорічному турнірі обласного значення «Аккерманська зірочка» у Білгороді-Дністровському» – повідомив тренер.

Наостанок Євген Захаров підкреслив, що неодноразово задумувався, чи потрібно під час війни виступати.

«Але згодом я зрозумів, що дійсно це потрібно робити. Самі мої вихованці розуміють, що завдяки нашим захисникам в акробатів є можливість виступати, їздити на змагання. І гарні результати виступів – це свого роду подяка тим, хто зараз на передовій, подяка у тому, що вони недарма там знаходяться. А для дітей, я скажу вам, це добра мотивація. Тому вони стараються ще більше. І перемагають, як наші воїни, які, я впевнений, дуже скоро подолають російського ворога і виженуть його з нашої землі!» – наголосив Євген Захарченко.