всесвіені ігри

Це найвище досягнення збірної України на Всесвітніх іграх, у яких вона бере участь з 1993 року. За усі десять днів змагань Україна фактично не випадала з топ-5 найкращих медального заліку, а за останні два дні змогла піднятися у топ-3. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Урядовий Портал.

Всесвітні ігри — це міжнародні комплексні змагання з видів спорту, що не входять до програми Олімпійських ігор. Вони проводяться з 1981 року з періодичністю один раз в 4 роки, з 2001 року проходять під патронатом Міжнародного олімпійського комітету (МОК).

У цьому році українські спортсмени вибороли рекордну кількість нагород — 45 медалей (16 золотих, 12 срібних, 17 бронзових), а також посіли третє місце у медальному заліку.

В останній день змагань, 17 липня, колекцію українських нагород у Бірмінгемі суттєво поповнили представники з таїландського боксу Муей Тай.

Переможцями Ігор стали — Ігор Любченко (до 63,5 кг), Олег Приймачов (до 91 кг) та Анастасія Кулініч (до 48 кг). «Срібло» виборов Олександр Єфіменко (до 71 кг). «Бронзу» — Владислав Микитась (до 57 кг).

У спортивній акробатиці чоловіча команда у складі Станіслава Кукурудзи, Юрія Савки, Юрія Пуши та Тараса Яруша здобула бронзову нагороду.

Зазначимо, що упродовж Всесвітніх ігор-2022 тривала благодійна акція на підтримку України. З кожного квитка, проданого на змаганнях, один американський долар перераховувався на потреби України. За весь турнір було зібрано 54 тисячі доларів. Зібрані кошти підуть на відновлення спортивної інфраструктури.

Довідково

Мінмолодьспорту спільно зі Спортивним Комітетом України та федераціями зі свого боку зробили все можливе для підготовки та участі національної збірної команди України в Іграх. Україну представляла найбільша кількість учасників за всю історію. Це був складний підготовчий період, враховуючи, що частина учасників перебувала на тимчасово окупованих територіях, деякі спортсмени служать у лавах ЗСУ, Нацгвардії, тероборони.

Попри все:

  • проведено понад 45 НТЗ за кордоном;
  • проведено серію семінарів з питань спортивної медицини та антидопінгового законодавства з представниками федерацій;
  • здійснено закупівлю малоцінного інвентарю та спеціальної форми;
  • закуплено спортивну форму для участі в Іграх.

За окремою бюджетною програмою на підготовку та участь в Іграх передбачено 69 млн грн:

  • 31 млн грн — на саму участь в Іграх;
  • 9 млн грн — на проведення НТЗ;
  • 29 млн грн — на виплати винагород (1 місце — 480 тис. грн; 2 місце — 400 тис. грн, 3 місце — 240 тис. грн).

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.