Президент України усунув з посади Генпрокурора Ірину Венедиктову та Голову СБУ Івана Баканова. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на сайт Президента України.

Зокрема, Ірину Венедиктова усунуто з посади Генерального прокурора відповідно до частини другої статті 11 закону «Про правовий режим військового стану» з 17 липня.

Ця норма була введена Верховною Радою лише у травні 2022 року, і вона дає президенту право у період дії воєнного стану «ухвалити рішення про усунення з посади посадової особи, призначення на посаду та звільнення з посади якої віднесено до її повноважень, та покладення на відповідний період виконання обов’язків на іншу особу».

Водночас виконання обов’язків генпрокурора Президент наступним указом поклав на заступника генпрокурора Олексія Симоненка.

Також своїм указом президент усунув Івана Баканова від виконання обов’язків голови Служби безпеки України.

«Згідно зі статтею 47 дисциплінарного статуту Збройних сил України, затвердженої законом України від 24 березня 1999 року № 551-XIV, усунути Баканова Івана Геннадійовича від виконання обов’язків голови Служби безпеки України», – йдеться в указі.

«Сьогодні я ухвалив рішення про відсторонення від посади Генерального прокурора та про усунення голови Служби безпеки України.

Я відвідав прифронтові регіони – найскладніші. Особисто розбирався з діяльністю зокрема й правоохоронних органів. За результатами цього, як ви вже знаєте, були ухвалені кадрові рішення щодо регіональних керівників сектору безпеки – Херсон, Харків. Конкретні дії та будь-яка бездіяльність кожної посадової особи в секторі безпеки та у правоохоронних органах будуть оцінені.

Хочу, щоб мене сьогодні почули й усі, від кого залежить надзвичайно чутливе питання призначення нового керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Моя позиція як Президента України – конкурс, який відбувся, має привести до цілком логічного рішення про призначення нового керівника.

Відповідна людина обрана, і від конкурсної комісії залежить фіналізація цього рішення».

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.