Прикордонна служба Фінляндії розпочала проєктування будівництва загородження на кордоні з росією. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ЦТС.

«Це буде не просто паркан. Він включає систему технічного контролю. У нас 1 тис. 340 км кордону з росією. Було б доречно огородити близько 100-250 км», — повідомив начальник відділу міжнародного співробітництва прикордонної охорони Матті Піткянітті.

За його словами, «частина огорожі може бути введена вже влітку цього року».

Як зазначив Піткянітті, хоча прикордонна проблематика не є справою НАТО, держави-члени виносять питання гібридного впливу на обговорення Альянсу.

«Це справжні проблеми безпеки, тому про них говорять і за столом НАТО. Навіть якщо Фінляндія стане членом НАТО, ми не побачимо її військ на фінському кордоні. Наш прикордонний контроль, як і раніше, здійснюється в рамках ЄС та прикордонної охорони Фінляндії», — сказав він.

Чиновник нагадав, що у Фінляндії держава не володіє прикордонною територією. Тому, зазначив він, необхідно продумати, як компенсувати приватним землевласникам збитки, завдані огорожею.

«Використання приватних земель стане можливим завдяки новому закону, який незабаром набуде чинності», — зазначив Піткянітті.

7 липня парламент Фінляндії затвердив поправки до законів про прикордонну охорону та повноваження влади під час надзвичайних ситуацій. Зокрема, у законі про прикордонну охорону прописані ширші можливості для обмеження транскордонного пересування у разі виникнення НС.

За даними парламентаріїв, закон оновлюється через збільшені побоювання, що росія може спробувати вплинути на Фінляндію, організувавши біля кордонів скупчення великої кількості прохачів притулку.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм та читайте новини в зручний для вас час.