Частина російських командирів, які вдерлися у лютому на територію української держави, керувалися топографічними картами України 1969 року видання. Про це повідомили в Службі безпеки України, передає Бессарабія.UA.

Ця думка підтверджується документами загарбників, які вилучено на місці тимчасово окупованих рашистами районів Харківської області.

Зокрема, на документах російського мотострілецького батальйону 138-ї гвардійської мотострілецької бригади інформація не оновлювалася щонайменше 53 роки.

«На картах окупантів повністю відсутній Салтівський житловий масив Харкова, який забудовувався з початку 70-х років минулого століття. Також відсутні Трав’янске і Муромське водосховища, зведені у сімдесяті роки. А державний кордон між Україною і росією намальований кульковою ручкою, оскільки на картах його взагалі не було», — зазначено в інформації СБУ.

Вилучені карти мають сучасні реєстраційні номери і навіть гриф секретності, але при детальному вивченні можна помітити, що вони виготовлені у 1969 році.

За даними Служби безпеки, навігаційне забезпечення знищеного на Харківщині мотострілецького батальйону здійснювалось Топографічною службою Західного військового округу рф на чолі з полковником зс рф Олексієм Красновим та Центром геопростірної інформації і навігації рф.

«Напередодні повномасштабного вторгнення в Україну ці підрозділи святкували 210-ту річницю топографічної служби росії і заявляли, що вони забезпечують російське військове командування «найсучаснішими картами», виготовленими нібито за допомогою «найновітніших пересувних навігаційно-геодезичних комплексів», — підкреслили в спецслужбі України.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.