У мережі з’явилася інформація про те, що росія планує отримати від Ірану безпілотники, ймовірно, для використання у війні проти України. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на АрміяInform.

Так, зокрема, у  матеріалі CNN з посиланням на радника президента США з національної безпеки Джейкоба Саллівана зазначається, що російська делегація щонайменше двічі за останній місяць відвідувала Іран для огляду ударних дронів.

Завдяки супутниковим знімкам, опублікованим CNN, стало відомо, що під час одного з таких візитів на аеродром Кашан на півдні від Тегерана росіянам демонстрували щонайменше два типи БПЛА — Shahed-191 і Shahed-129.

Супутниковий знімок майданчика з БПЛА Shahed-129 та Shahed-191 опублікований CNN

Обидва вищезгаданих безпілотних літальних апарати здатні виконувати як розвідувальні, так і ударні місії.

Shahed-191 є дещо зменшеною копією американського дрона RQ-170 Sentinel, який побудований за схемою «літаюче крило». За інформацією іранських ЗМІ, у якості силової установки на ньому встановлено турбореактивний двигун, який розганяє дрон до 350 км/год та забезпечує автономність близько 4,5 годин польоту на дальність до 450 кілометрів та висоті до 7,5 кілометрів. БПЛА може бути озброєний двома керованими бомбами з осколковими бойовими частинами Sadid-342, які розміщуються у внутрішніх відсіках.

Іранський БПЛА Shahed-191

Варто зазначити, що існує також дрон Shahed-181, що має ідентичний планер і відрізняється від Shahed-191 лише встановленим поршневим двигуном, іншою конструкцією повітрозабірника та відсіку для зброї.

Shahed-129

Що стосується іншого дрона — Shahed-129, він за заявленими характеристиками та зовнішнім виглядом нагадує американський дрон MQ-1 Predator та ізраїльський Hermes 450. За заявами іранських військових, безпілотник при корисному навантаженні до 400 кілограмів несе на собі від 4 до 8 бомб або ракет Sadid-1 та здатен знаходитись у повітрі протягом однієї доби. При цьому дальність його польоту сягає 1700 км при крейсерській швидкості близько 150 км/год на висоті до 7,5 км. Завдяки потужному оптичному модулю дрон може контролювати територію у радіусі 200 кілометрів.

Нагадаємо, що раніше представник МЗС Ірану Нассер Канаані заявив, що співпраця між Іраном і рф «почалася ще до початку війни» проти України та що його країна поки не продавала росії безпілотники.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм та читайте новини в зручний для вас час.