майстер-сержанта Віталій

Звісно, йдеться не про Вілла Сміта з відомої кінострічки «Men in Black», а про кінолога Ізмаїльського загону майстер-сержанта Віталія. Чому він відноситься до людей в чорному запитаєте ви? З легкістю відповімо. Кінологи прикордонного загону, окрім звичайного камуфльованого однострою, мають спеціальну уніформу чорного кольору, що використовується для огляду транспортних засобів. З повномасштабним вторгненням росії інспектори-кінологи зі звичайного розвантажувального жилету перейшли на бронежилет та каску. Про це розповідає Ізмаїльський прикордонний загін, передає Бессарабія.UA.

Віталій родом з Хмельниччини. З дитинства мріяв про службу в прикордонниках. Після завершення ліцею, проходив строкову службу в комендантському підрозділі Кінологічного навчального центру Державної прикордонної служби. Юнак із захопленням дивився на роботу прикордонників зі службовими собаками та згодом перевівся до кінологічного навчального підрозділу. Там він отримує першу підопічну — німецьку вівчарку. Потім його направляють служити до Ізмаїльського прикордонного загону та забезпечують розшуковою німецькою вівчаркою по кличці Мальта. Собака прослужив встановлені терміни та був списаний зі служби. Після перепідготовки, кінолог служив 9 років з американським кокер-спанієлем Бані, а зараз, не зраджуючи породі, служить з Беті.

Кінолог, з майже 20-річною вислугою, зазначає, що собака, окрім спеціальних вмінь з пошуку наркотиків, має володіти навиками загальної слухняності, бо це дисциплінує тварину та робить її роботу безпечною.

«Враховуючи те, що я служу в порту, моя собака має вміти виконувати команди, що дозволяють долати перешкоди без остраху та з впевненістю. Долати трапи, драбини тощо – це те з чим зустрічається службовий собака щоденно», — зазначив майстер-сержант Віталій.

Вдома, окрім Беті, він утримує «заслуженого пенсіонера прикордонного відомства» Бані та звичайного дворнягу Джека. Його сім’я любить тварин та допомагає дбати про них.

На питання хто такий кінолог він відповідає – це людина, яка любить собак, а якими якостями він має володіти – терплячість, адже тренування тварин це складний процес.