конкурс «Мирний космос»

В Україні став традиційним Всеукраїнський колоквіум “Космос. Людина. Духовність. Мирний космос”. У ньому беруть участь учні з різних шкіл нашої країни. Вони презентують свої дослідні роботи, які мають бути актуальними, оригінальними, логічними. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

У місті Одеса пройшов обласний етап Всеукраїнського колоквіуму «Мирний космос», у якому взяли участь школярі «Вилківського опорного закладу загальної середньої освіти №1» Анастасія Попова (7- Б клас), Софія Кабанова (9-А клас), Сергій Задорожнюк (10-Б клас), які є активними учасниками гуртка “КодLAB” з інформатики, керівницею якого є вчитель інформатики Олена Кабанова.

Анастасія Попова презентувала свій яскравий Календар-попередження “Космічне сміття” в номінації “Екологія та космонавтика”, який створено у програмному середовищі для презентації PowerPoint для розповсюдження актуальної сьогодні інформації про загрозу зростаючої катастрофи для людства і планети Земля. У календарі надається інформація про космічне сміття та способи боротьби з ним.

Софія Кабанова представила на розгляд суддів мобільний ігровий додаток “На варті миру” для привертання уваги дітей молодшого віку до проблеми накопичення космічного сміття та актуалізації її зростаючої катастрофи для людства і планети Земля в номінації “Програмування та обчислювальна техніка”.

Сергій Задорожнюк презентував оригінальний довідник штучних супутників для смартфона з можливістю доповнення бази даних в номінації “Програмування та обчислювальна техніка”.

Школярі з цікавістю й інтересом беруть участь у заходах, присвячених космічним темам. Космос — таємничий і привабливий, особливо для дітей. До цього часу він стільки приховує від людства, і нас чекає безліч дивовижних відкриттів.

Автори робіт розкрили свої творчі здібності, показали глибокі знання з інформатики та отримали призові місця:

  • Софія Кабанова — ІІ місце;
  • Сергій Задорожнюк — ІІ місце;
  • Анастасія Попова — ІІІ місце;

Після завершення конкурсу учні Софія Кабанова і Сергій Задорожнюк були запрошені до м. Дніпро на ХХ Всеукраїнську конференцію-конкурс науково-дослідних робіт школярів «Зоряний шлях» у номінації “Комп’ютерні технології”, яка відбулася у період з 23 по 27 травня 2022 року у форматі Google Meet-конференції, де вони презентували свої роботи. Судді відзначили, що роботи були презентовані й оформлені на найвищому рівні, враховуючи актуальність, мету, детальну інструкцію використання, розкриття теми дослідного проєкту, а також вказали на переваги та недоліки результатів пошукової роботи учнів.

“Хотілося взяти в руки й грати в цю гру прямо зараз”, — зазначила член журі конкурсу Ольга Блат (керівник Мережної академії Cisco на базі НЦАОМ ім. О.М. Макарова).

27.05.2022 року відбулося закриття конференції. За результатами цікавої та плідної роботи учні стали переможцями та посіли почесні ІІ місця. Софію Кабанову та Сергія Задорожнюк нагороджено дипломами номінантів. Керівницею проєктів є вчителька інформатики Вилківського закладу №1 Олена Кабанова, яку теж відзначили Подякою за плідну працю щодо залучення талановитої молоді до науково-дослідницької роботи, яка сприяє розвитку аерокосмічної освіти та галузі України.

Учать у конференції надала юнацтву поштовх до пошуку нових знань та наукової творчості, а керівникам науково-дослідних робіт, що супроводжують натхнення до їх святої праці щодо виховання майбутньої еліти України.

Пишаємось талановитою молоддю Бессарабії!