Извините, этот текст доступен только на “Украинский”.

махінації з гуманітарною допомогою

Правоохоронцями Києва викрито засновника та керівника однієї зі столичних мереж магазинів, що спеціалізуються на продажі товарів військового призначення, на махінаціях з гуманітарною допомогою. Про це повідомляє Бессарабія.UA за посиланням на Офіс Генерального прокурора України.

Зловмисники вирішили збагатитись за рахунок коштів Збройних сил України.

За даними слідства, у квітні 2022 року керівник та засновник мережі підприємств, яке спеціалізується на продажу товарів військового призначення, звернулись до однієї з військових частин Нацгвардії України у місті Києві з проханням надати їх підприємству сертифікат кінцевого споживача з метою ввезення на митну територію України військової амуніції – бронепластин та захисних шоломів для подальшої безоплатної передачі цій військовій частині.

Отримавши сертифікат, підприємці ввезли на територію України з Республіки Польща вантаж з 1500 бронепластин та 300 балістичних шоломів. Військова амуніція була оформлена як гуманітарна допомога. Це надало їм можливість уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету.

За попередніми оцінками ринкова вартість складає приблизно 8 млн грн.

Надалі фігуранти відмовились передавати це майно на потреби захисників України. Вони наполягали на передачі гуманітарної допомоги виключно на платній основі за роздрібною ціною шляхом укладення договорів купівлі-продажу. Ввезені бронепластини та шоломи вони виставили на продаж через мережу своїх підприємств.

Вчора, 21 липня, за місцями проживання вказаних осіб, у магазинах та складах, належних їм підприємств, проведено 8 санкціонованих обшуків, за результатами яких вилучено частину нереалізованої військової амуніції, чорнові записи та 120 тис. незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї.

Обом зловмисникам повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 201-2 Кримінального кодексу України, за фактом незаконного використання з метою отримання прибутку гуманітарної допомоги, вчинене групою осіб, в особливо великому розмірі, під час воєнного стану.

Вказані протиправні дії караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Наразі вирішується питання щодо обрання підозрюваним запобіжних заходів. У межах слідства перевіряється причетність цих осіб до інших незаконних дій із гуманітарною допомогою.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.