антикоррупционер

Працівниками Слідчого управління ГУНП в Одеській області за процесуальним керівництвом прокурорів Одеської обласної прокуратури та Білгород-Дністровської окружної прокуратури повідомлено про підозру керівникові одеського відокремленого підрозділу однієї з антикорупційних громадських організацій у вимаганні. Про це інформує Бессарабія.UA за посиланням на пресслужбу Одеської обласної прокуратури.

Правоохоронцями встановлено, що голова підрозділу вимагав у керівника сільськогосподарського підприємства регіону 600 тисяч доларів США за неоприлюднення відомостей про нібито незаконну реорганізацію підприємства та іншу, що дискредитує потерпілого інформацію.

Як зазначено в офіційної інформації, підозрюваний, намагаючись психологічно тиснути та шантажувати директора сільгосппідприємства, з серпня 2021 року, використовуючи своє службове становище та статус громадського діяча, неодноразово звертався до правоохоронних органів зі скаргами та вимогою ініціювати перевірку обставин реорганізації підприємства у 2019 році.

Під час особистих зустрічей з потерпілим, громадський діяч повідомив про наявність у нього нібито «компрометуючих матеріалів», та у випадку публічного розголосу останніх, це викличе суспільний резонанс та вплине на його репутацію і довіру населення.

Також він підкреслив, що ці матеріали можуть стати підставою для визнання незаконної реорганізації підприємства та притягнення керівника підприємства до кримінальної відповідальності.

Голова громадської організації зауважив, що агропідприємцю вигідніше «відкупитися», адже у випадку оприлюднення так званого «компромату», він зазнає значно більшої шкоди.

Дії підозрюваного кваліфіковано за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України, санкція якої передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Досудове слідство триває. Приймаються заходи для встановлення всіх обставин справи та притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до скоєння злочину.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.