порушення комендантської години

Днями у Верховну Раду України надано проєкт Закону № 7553 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження адміністративної відповідальності за порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану». Про це інформує Бессарабія.UA за посиланням на Офіційний вебпортал парламенту України.

Ініціаторами законопроєкту виступили 6 народних обранців на чолі нардепа від партії «Слуга народу» Олександра Юрченка.

Як зазначено у пояснювальній записці, «метою законопроєкту є запровадження адміністративно-делікатних підстав притягнення до адміністративної відповідальності за порушення комендантської години.

Головним завданням законопроєкту є усунення реальної загрози життю і безпеці осіб, інтересам суспільства або держави, підвищення обороноздатності, а також для забезпечення громадського порядку під час дії воєнного стану».

Народні депутати – розробники проєкту Закону пропонують доповнити главу 15 Кодексу України про адміністративні правопорушення статтею 210-2 «Порушення комендантської години в умовах дії воєнного стану».

За порушення комендантської години, тобто перебування у певний період доби, під час дії воєнного стану, на вулицях та в інших громадських місцях або рух транспортних засобів, без спеціально виданих перепусток або посвідчень пропонують притягнення громадян до адмінвідповідальності у вигляді попередження або накладення штрафу від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

При повторному порушенні, тобто вчиненні особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, накладати штраф від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Правом складання протоколів про адміністративні правопорушення наділяються службові особи Національної поліції та Державної прикордонної служби України.

На даний час законопроєкт надано для ознайомлення Ради.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.