На охороні державних інтересів прикордонники Ізмаїльського загону та поліцейські працюють пліч о пліч. Саме в прикордонних населених пунктах,  до яких відносяться села Матроска, Ст. Некрасівка, Ларжанка, Кислиці Ізмаїльського району, а також села з Ренійського, Болградського та Кілійського районів, окрім органів місцевого самоврядування, є ще двоє представників влади – дільничний інспектор прикордонної служби та дільничний офіцер поліції.

«Не всі громадяни в прикордонному селі Матроска знають, що в прикордонному відомстві існує така категорія військовослубовців, як дільничі інспектори прикордонної служби. Основним їх завданням є контроль за дотриманням правил прикордонного режиму громадянами та іноземцями в контрьолованому прикордонному районі». — розповідає перший заступник начальника відділу прикордонної служби «Ізмаїл» Антон Шиманський.

За кожним з дільничних прикордонної служби ( ДІПС) закріплені відповідні міста та села. Нещодавно пройшлши зміни —  реорганізація підрозділів, які витконують функції на державному кордоні. Тому з'явились посади дільничних інспекторів офіцерського складу. До цього на цих посадах проходили службу військовослужбовці сержантського складу.

Свою діяльність дільнічні інспектори прикордонної служби здійснюють у тісній взаємодії з дільничними офіцерами поліції. Зокрема, ДІПС та ДОП щоденно обмінюються інформацією про обстановку у прикордонні, здійснюють спільний контроль за дотриманням громадянами вимог законодавства з прикордонних питань, проводять профілактичні заходи, щодо інформування місцевих жителів, здійснюють прийом громадян з особистих питань.

Головним завданням все-таки  є  не припинення правопорушення, а його попередження. Саме з цією метою правоохоронці з населенням проводять профілактичні заходи. Кожен із жителів може звернутись до дільничного з будь-якої проблематики, а той, в свою чергу, якщо не може допомогти сам, може винести ці питання на розгляд керівництва органів місцевого самоврядування.