Затриманий чоловік намагався втекти на тимчасово окуповану територію і передати бойовикам «днр» персональні дані військовослужбовців ЗСУ та інформацію щодо мобілізації в Одеській області. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Управління СБ України в Одеській області.

Зловмисником виявився місцевий мешканець Саратської громади, який із початком повномасштабного вторгнення рф розгорнув активну проросійську діяльність. Він встановив контакти з керівництвом терористичної організації «днр» і представниками так званого «міністерства внутрішніх справ днр» та «мдб днр».

Отримавши завдання від кураторів, колаборант почав адмініструвати одну з антиукраїнських груп у заблокованій соціальній мережі «ВКонтакте», через яку організував збір коштів для допомоги «армії днр».

Чоловік розміщував дописи, у яких виправдовував збройну агресію рф, закликав до посягання на територіальну цілісність України, звеличував рф та її збройні формування, поширював фейки та дискредитував українських захисників.

Згодом колаборант погодився скласти присягу терористичній організації «днр». Для цього планував виїхати на непідконтрольну українській владі територію Донецької області. Із собою прихопив навіть «бонусний подарунок» для ворога: інформацію щодо оборонно-мобілізаційної роботи в Одеській області.

Однак співробітники СБУ затримали його у Запоріжжі. Це відбулося у ході багатоетапної спецоперації, яку розробили та реалізували співробітники Чернівецького управління СБУ, котрі «вели» і документували зрадника від початку.

Наразі чоловіку повідомлено про підозру у скоєнні злочинів, передбачених ч.1 ст.258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації) та ч.6 ст. 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.

З власних джерел редакції стало відомо, що затриманий чоловік – колишній депутат одного з населених пунктів Саратської громади. Свого часу він був членом забороненої нині в Україні «Партії Шарія» та виконував обов’язки особистого помічника колишнього селищного голови одного з селищ Саратської громади. Через встановлені раніше зв’язки в апараті місцевої влади колаборант й отримував деякі інформаційні дані стосовно персональних даних військовослужбовців ЗСУ та інформації щодо мобілізації в Одеській області.

Спецоперацію з викриття колаборанта проводили контррозвідники та слідчі СБУ в Чернівецькій області у взаємодії з колегами Управління СБУ в Запорізькій області за процесуального керівництва Чернівецької обласної прокуратури.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.