В Міністерстві охорони здоров’я розповіли як отримати лікарняний дистанційно і чи потрібно для цього бути на обліку в Україні. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на МОЗ.

Для відкриття лікарняного дистанційно вагітним українкам за кордоном не потрібно перебувати на обліку в Україні

Про те, як отримати медичну допомогу в країні перебування, в тому числі і в період вагітності, можна дізнатися тут.

З 30-го тижня вагітності жінка має право на формування листка непрацездатності і, як результат, отримання соціальних виплат від нашої держави. Для вагітних українок, які нині перебувають за кордоном, не має значення чи перебували вони на обліку — за умови підтвердження своєї вагітності з 30 тижня лікар сформує МВТН.

«На час воєнного стану ми дозволили лікуючим лікарям формувати МВТН без особистого прийому вагітної. Щоб і надалі гарантувати вагітним українкам право на фінансову допомогу від держави. Як це виглядає на практиці? На 30-ому тижні вагітності жінка має зв’язатися з лікарем, який вів або веде її вагітність, надіслати медичні документи з останнього обстеження в країні перебування і заявити про бажання сформувати МВТН. Цей МВТН може сформувати і сімейний лікар, з яким у жінки укладена декларація. Якщо контакт зі своїм лікарем був втрачений, можна звернутися до іншого лікаря, який має доступ до ЕСОЗ», — нагадує заступниця міністра охорони здоров’я Марія Карчевич.

Далі лікар на підставі наданих іноземних медичних документів створить медичний запис про вагітність, що перебігає за медичного супроводу лікаря за кордоном, на їх підставі в 30 тиждень вагітності буде сформовано МВТН, що стане підставою для автоматичного створення електронного лікарняного.

Серед інших найпоширеніших запитань: як отримати лікарняний під час війни загалом та як отримати виплату за листком непрацездатності. Алгоритм дій можна подивитися за посиланням.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм та читайте новини в зручний для вас час.