Уже другий рік поспіль на території Р ЗОШ I-III ступенів пройшли військово-спортивні змагання «Ігри патріотів», присвячені воїнам-землякам, які нині перебувають, перебували та тих, хто загинув у зоні перебування АТО, в яких взяли участь чотири команди загально-освітніх шкіл Саратського району, а саме: «Воїни світла» – Ройлянська ЗОШ I-III ст.; «Чорноморці» – Ярославська ЗОШ I-III ст.; «Добровольці» – Успенівська ЗОШ I-III ст. та «Тамурські соколи» – Введенський НВК «ЗОШ I-III ст.-ДНЗ».

Як зазвичай, кожне свято не обходиться без гостей, а вони були звідусіль: з Одеси, Білгорода-Дністровського, Сарати, Фараонівки, Старокозачого. Були присутні і кінологи (Гуртьєв Олександр – начальник кінологічної групи «ВІПС Фараонівка» та Романець Іван – інспектор II категорії прикордонної служби «ВІПС Фараонівка»), продемонструвавши виступ із собакою, яка показала вишколеність службового пса і його готовність захищати кордон.

Команди зібрались позмагатись у силі, витривалості, щоб переконатися, що в їхніх жилах тече кров сміливих, відважних, розумних людей.

Свято розпочалося урочисто: Жорняк Олег, учень 6-го класу, виконав пісню «Вставай, Україно!».

Звичайно, що не могли не згадати і не вшанувати пам’ять наших земляків: Сирбу Дмитра, Кривиденка Максима та нашого односельця Лиховида Геннадія хвилиною мовчання.

Головним суддею був представник військового комісаріату, підполковник, учасник АТО Половець Вадим, який прийняв рапорти від капітанів команд і привітав учасників та всіх присутніх зі святом. 

Також традиція нашого свята – це клятва на вірність Україні, яку проголосили учасники команд за заступником ГО «Українська Бессарабія» Маковецькою Лілією.

Перший конкурс – це стройова підготовка, огляд строю та пісні. Всі команди вміло показали свою військову підготовку, чітко прокрокували стройовим, похідним кроком і з піснею. Але жодна команда за популярністю не здобула рейтинг вищий, ніж команда першачків. Хіба ж так вони викроковували! 

Другий конкурс – спортивна естафета з м’ячем, де учасники продемонстрували свою швидкість, уважність, наполегливість. 

Третій конкурс – «Ерудит» (журі: Андрущенко Валерій – майор, начальник відділу по роботі з персоналом Білгород-Дністровського прикордонного загону, Полторак Сава – вчитель фізичної культури та захисту Вітчизни, майор у відставці, пенсіонер, та Корень Олена – вчитель історії Ройлянської ЗОШ), де кожен член команди відповідав на питання з історії рідного краю та військової вікторини. 

Четвертий конкурс – військово-медична естафета (журі: Сирбу Анжела – голова ГО «Українська Бессарабія», мати воїна, який загинув в АТО, Горбан Олена – медична сестра),  в якій учні показали знання збирання і розбирання магазину автомату та надання першої медичної допомоги при переломі. На жаль, предмету з медичної допомоги у школі немає, але всі учасники дуже добре справились зі своїм завданням. 

П’ятий конкурс – «Солдат-богатир» (журі: Полторак Сава, Матвійчук Сергій –  депутат районної ради), в якому учні вразили бажанням, силою, жагою перемоги і перекидали великі і малі шини, немов тенісні м’ячики. 

Шостий конкурс – «Смуга перешкод» (журі: Корінь Валерій, голова Ройлянської сільської ради, Тодоров Михайло – керуючий справами Саратської районної ради, Маковецький Юрій – директор ТОВ «Злагода-Південь» та Андрущенко Валерій), тут учасники вразили своєю спритністю, швидкістю, витривалістю і наполегливістю. А сьомий конкурс – «Переправа і привал» (журі: Сога Ольга – методист Саратського районного будинку творчості, Мала Марина – заступник начальника відділу прикордонної служби, Балан Сергій) був випробуванням на сміливість і кмітливість. 

Восьмий конкурс – «Чудо-богатирі» (журі: Половець Вадим) – на силу фізичну та силу духу. 

Дев’ятий конкурс – «Солдат-кухар» (журі: Корінь Валерій), де всі зрозуміли, що солдати голодними не залишаться.

А в останньому конкурсі капітанів «Диверсант» хотіли взяти участь всі учасники, особливо хлопці, бо це були «стрілялки» з водяних автоматів. Приємні враження залишились від чудового свята, а від солдатської каші тим більше.

Перемогу здобула команда Ярославської школи «Чорноморці», друге місце посіла команда Ройлянської школи «Воїни світла», а третє місце зайняла команда Успенівської школи «Добровольці».

Хочеться наголосити, що завдяки тренерам команд,  які не просто виконують свою роботу, а живуть нею, діти показали високий рівень підготовки, а глядачі отримали задоволення.

Всі змагання, успіхи і невдачі команд, побажання гостей знімав канал  ТВ «Українська Бессарабія», тому нас можна побачити на екранах.

Велику роботу виконано адміністрацією школи, педагогом-організатором та вчителем фізичної культури для гідного проведення ігор. Педагогічний колектив і технічний персонал старанно допомагали в організації заходу.

Підтримку і допомогу надали наші спонсори: Корінь Валерій, Дімов Іван, Маковецький Юрій, Матвійчук Сергій, Сирбу Анжела, Юрескул Олександр та Маковецька Лілія, які особистою участю ще більше підняли рівень патріотичних змагань.