Працівники Національного парку «Тузлівські лимани» спільно з представниками громадської організації завітали до Татарбунарського відділення поліції аби спонукати правоохоронців виконувати свої обов’язки.

Причина візиту — інцедент, що стався 29 червня на території лісового урочища «Лебедівка», куди делеговані ГО «Одеський контроль» члени організації разом із співробітниками Парку прибули для огляду ділянки для розміщення наметового містечка. Згідно визначеної процедури, ГО «Одеський контроль» звернулася до ДП «Сараталіс» із відповідною заявою та уклала договір, а також отримала у НПП «Тузлівські лимани» погодження для розміщення на конкретній ділянці лісу наметового містечка.

Родина Саченків, яка узурпувала близько 30 га лісу і не має жодних законних підстав здійснювати там господарську діяльність, скориставшись послугами так званої охоронної фірми, зухвало напали на співробітників Парку та представників ГО. У результаті нападу у потерпілих виявлені гематоми, а в декого зламаний ніс, ребра та струс мозку.

Обурені не лише діями правопорушників, а, в першу чергу, бездіяльністю поліціянтів, близько півсотні чоловіків, які представляють ГО «Одеський контроль», вирішили особисто відвідати відділок поліції та поставити конкретні запитання його очільнику.

Ініціативна група, до якої увійшли представники Парку та ГО, поспілкувалися з начальником Татарбунарської поліції Олександром Бодюлом. В бік поліції звучали звинувачення щодо саботажу, бездіяльності та роботи на замовлення. «Ви або є спільниками злочинців, або боїтеся їх», — заявив представник «Одеського контролю», і запропонував посильну допомогу, якщо поліція не здатна навести лад. Також він зауважив, що якби працівника поліції били в його службовому автомобілі, то злочинця відразу було б затримано, натомість, коли це зробили з директоркою Парку, яка прирівняна до правоохоронців, поліція бездіє.

У свою чергу поліцейські намагалися виправдатися тим, що є певні процедури, яких треба дотримуватися і ніби саме через них не все вдається так швидко. На цю репліку очільниця нацпарку Ірина Вихристюк навела безліч прикладів порушення тих самих процедур, коли поліція діяла проти Парку та його співробітників.

Гості райвідділку вимагали негайно припинити правопорушення, яке тягнеться роками — і допомогти родині Саченко виконати припис Держгеокадастру та ДП «Сараталіс» — звільнити територію урочища, де вона незаконно здійснює підприємницьку діяльність.

Відразу ж колона машин з представниками ГО, Парку та поліції вирушила до Лебедівського лісу. Звісно, організатора незаконного, але прибуткового кемпінгу, на місці не було, лише інші члени його родини, які в присутності поліції та півсотні членів «Одеського контролю» поводилися вельми спокійно.

Перші кроки по звільненню самозахопленої ділянки зроблено: демонтовано шлагбаум, який на одному із в’їздів до лісу встановила підприємлива родина, та прибрано бетонний стовп, що перекривав в’їзд з іншого боку; поліція обіцяла усе опечатати.

Залишається сподіватися, що правоохоронні органи доведуть справу до кінця, адже вона знаходиться під контролем народної депутатки, громадських активістів, обласного прокурора та, звісно, працівників нацпарку,які хочуть працювати на території Парку в безпечних умовах. Також вкрай важливо відновити лісову ділянку, яку більше десяти років використовували Саченки, адже через рекреаційне навантаження вона доведена до 5-го, останнього, ступеня дигресії.