Завдяки спільним зусиллям працівників національного природного парку «Тузлівські лимани» та фонду «Peli can live», який є його партнером, на кордоні (пункті постійного спостереження) з’явилися дуже милі й незвичайні пернаті. Усі вони зібралися в одному місці – на стіні приміщення, яка з появою цих птахів виконуватиме декілька важливих функцій: своєрідного  інформаційного щита, фотозоною та атракцією, яку обов’язково оцінять відвідувачі туристичного маршруту «Тузлівська Амазонія».

Туристи та гості нацпарку зможуть побачити велич та красу кучерявого пелікана, орлана-білохвоста, лебедя-шипуна, червоноволої казарки, крячка річкового та бджолоїдки, які представлені у натуральному розмірі. Часто люди не знають і не можуть собі уявити, що пернаті, яких вони бачили у небі або десь на відстані насправді досить великі і мають чималий розмах крил. Саме цей факт надихнув співробітників національного парку на створення наочності, завдяки якій можна побачити, як у польоті виглядає,наприклад, пелікан, розмах крил якого може становити до 3 метрів, а орлана-білохвоста – до 2,5 метрів.

Екологи сподіваються на те, що,  розглядаючи цих пернатих,  відвідувачі національного природного парку не лише милуватимуться цими дивовижними птахами, а й усвідомлять, що ці та інші тварини дуже потребують  захисту. До речі, з шести видів представлених пернатих, три з них – пелікан, орлан та казарка, занесені до Червоної книги та потребують особливої охорони.

Звісно, усіх пернатих, які прикрасили одну із стін приміщення кордону, можна зустріти в різні періоди року на території НПП «Тузлівські лимани», але побачити їх так близько навряд чи вдасться.